Rezerwy i rozliczenia międzyokresowe kosztów bierne - praktyczne przykłady księgowań cz. 3

Anna Staszel

Autor: Anna Staszel

Dodano: 3 stycznia 2025
Rozliczenia międzyokresowe bierne11

Zapraszamy na trzecią część szkolenia dotyczącego tego rezerw i rozliczeń międzyokresowych kosztów biernych. Sprawdź, jak prawidłowo wykazywać rezerwy i rozliczenia międzyokresowe w bilansie. Dowiedz się, czym różnią się te kategorie, kiedy je stosować oraz jak wykorzystać przepisy i Krajowe Standardy Rachunkowości. W naszym szkoleniu wyjaśniamy wszystko krok po kroku, na praktycznych przykładach, które pokazują, jak uniknąć błędów w bilansie. Obejrzyj teraz i podnieś swoje kompetencje księgowe!


Korzyści 
  1. Praktyczne wyjaśnienia na przykładach – dowiesz się, jak krok po kroku prawidłowo ujmować rezerwy i rozliczenia międzyokresowe kosztów biernych w bilansie.
  2. Zrozumienie różnic – poznasz kluczowe różnice między rezerwami a rozliczeniami międzyokresowymi oraz zasady ich stosowania.
  3. Zgodność z przepisami – szkolenie oparte jest na przepisach ustawy o rachunkowości oraz Krajowych Standardach Rachunkowości.
  4. Uniknięcie błędów – nauczysz się unikać najczęstszych pomyłek księgowych i poprawnie interpretować przepisy.
  5. Przydatne wskazówki – dowiesz się, jak stosować szacunki w przypadku braku faktur oraz jak wykazywać dostawy niefakturowane.
  6. Wiedza do zastosowania od zaraz – zdobytą wiedzę możesz od razu wykorzystać w swojej pracy, poprawiając jakość i zgodność dokumentacji księgowej.
  7. Pewność w działaniu – dzięki szczegółowym wskazówkom od biegłej rewidentki zyskasz pewność, że Twoje działania księgowe są zgodne z obowiązującymi standardami.

Zapewnij sobie spokojną pracę i profesjonalizm w ewidencji – obejrzyj szkolenie.

 

Oglądaj pozostałe części szkolenia dotyczącego rezerw i rozliczeń międzyokresowych kosztów

 

Polecamy też inne szkolenia dotyczące rachunkowości:

Więcej>>>

Pozostało jeszcze 96% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad dotyczących podatków, VAT, rachunkowości, ZUS i prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatory, wzory dokumentów, formularze, szkolenia i porady wideo
Anna Staszel

Autor: Anna Staszel

Biegły rewident nr 14008. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, obecnie adiunkt w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Targu. Egzaminatorka w SKWP O/O w Krakowie oraz w Polskiej Izbie Biegłych Rewidentów. Prowadzi zajęcia dydaktyczne oraz certyfikowane kursy z zakresu zaawansowanej rachunkowości finansowej, audytu finansowego i MSR/MSSF. Autorka licznych publikacji naukowych z zakresu rachunkowości, współautorka książek i artykułów dla praktyków księgowości. Autorka książki „Obszar swobody w rachunkowości”.

Nagrody i wyróżnienia

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma