Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
Oświadczenie pracownika o zapoznaniu się z regulaminem pracy zdalnej jest jednym z 3 załączników do regulaminu pracy zdalnej. Dwa pozostałe dokumenty to Polecenie wykonania pracy zdalnej oraz Wniosek o umożliwienie pracy zdalnej.
Załóżmy, że – po zmianach w KP – pracodawca wprowadził regulamin pracy zdalnej. Przewidział w nim dwie opcje, o które może wnioskować pracownik:
Pracownik, który potrzebuje więcej pracy zdalnej niż 24 dni, może więc poprosić o stalą np. na tydzień, a później o hybrydową na kolejny. Jednak zarówno co do pracy zdalnej okazjonalnej, jak i regularnej ostatecznie to pracodawca (przełożony) decyduje, czy uwzględni wniosek. Przełożony może więc zawsze powiedzieć, że np. obecnie może się zgodzić tylko na pracę zdalną okazjonalną, bo potrzebuje pracownika w zakładzie. Regulamin mógłby natomiast określać np. zasady składania wniosku o pracę zdalną okazjonalną (np. jeden wniosek otwarty lub osobne wnioski na poszczególne terminy), termin złożenia takiego wniosku (co, jak sygnalizuje część praktyków – jest możliwe w ramach uprawnień organizacyjno-porządkowych pracodawcy), osoby uprawnione, aby w imieniu pracodawcy decydować o akceptacji lub odrzuceniu wniosku pracownika itp.
Zaloguj się:
Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z indywidualnej porady grona naszych wybitnych Ekspertów.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.