Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
Koszty abonamentu dotyczące medycyny pracy i profilaktyki zdrowotnej nie generują po stronie zatrudnionych przychodu podlegającego PIT – wyjaśnił organ podatkowy W jakich sytuacjach usługi medyczne będą stanowiły dla zatrudnionych przychód podlegający PIT? Wyjaśnia adwokat Dominika Kupisz, kierująca praktyką podatkową w kancelarii
Squire Patton Boggs Święcicki Krześniak.
W interpretacji indywidualnej (nr IPTPB1/415-434/14-2/MD) dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi wyjaśnił, że na podstawie art. 229 § 6 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz.U. z 2014 r., poz. 1502) wstępne, okresowe i kontrolne badania lekarskie są przeprowadzane na koszt pracodawcy. Pracodawca ponosi ponadto inne koszty profilaktycznej opieki zdrowotnej pracowników, niezbędnej z uwagi na warunki pracy.
Wartość tego rodzaju świadczeń otrzymanych przez pracownika od pracodawcy nie stanowi przychodu w rozumieniu ustawy o PIT. Natomiast wszelkie inne niż wymienione koszty opieki medycznej, ponoszone przez pracodawcę na rzecz pracowników, stanowią przychód ze stosunku pracy.
Pytanie do eksperta: W jakich sytuacjach usługi medyczne będą stanowiły dla zatrudnionych przychód podlegający PIT?
Dominika Kupisz
adwokat, kieruje praktyką podatkową w kancelarii
Squire Patton Boggs Święcicki Krześniak
Zaloguj się:
Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z indywidualnej porady grona naszych wybitnych Ekspertów.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.