Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
Dz.U.93.66.313 | ||
1994-04-16 | Dz.U.94.45.182 | § 1 |
Na podstawie art. 19 ust. 2 ustawy z dnia 3 lutego 1993 r. o restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz.U. Nr 18, poz. 82) zarządza się, co następuje:
Organami podatkowymi dokonującymi zmian w zobowiązaniach podatkowych są:
w zakresie podatków stanowiących dochody gmin - organy gminy,
w zakresie podatków stanowiących dochody budżetu państwa - urzędy skarbowe.
W przypadku zobowiązań, których płatność zgodnie z postanowieniami zawartej ugody bankowej zostaje odroczona lub rozłożona na raty, organy podatkowe odraczają lub rozkładają spłatę należności na raty, zgodnie z postanowieniami ugody, kolejnymi decyzjami obejmującymi okresy nie dłuższe niż 1 rok, aż do upływu okresu wynikającego z zawartej ugody bankowej. W terminie 30 dni od dnia ogłoszenia informacji o uprawomocnieniu się ugody bankowej organy podatkowe wydają pierwszą decyzję o odroczeniu lub rozłożeniu płatności zobowiązań na raty.
W przypadku zobowiązań lub części zobowiązań, które zgodnie z postanowieniami ugody zostają umorzone, organy podatkowe wydają decyzję o umorzeniu w ciągu 30 dni od dnia ogłoszenia przez bank zawiadomienia o zakończeniu postępowania ugodowego, z zastrzeżeniem § 4.
W przypadku gdy postępowanie ugodowe nie zostało zakończone w ciągu trzech lat od dnia uprawomocnienia się ugody i w tym czasie nie nastąpiło rozwiązanie ugody przez sąd, organy podatkowe wydają decyzję o umorzeniu, o którym mowa w § 3, nie później jednak niż 30 dnia po upływie trzech lat od dnia uprawomocnienia się ugody.
W przypadku gdy ugoda przewiduje zamianę wierzytelności Skarbu Państwa na akcje (udziały) jednoosobowych spółek Skarbu Państwa lub spółek, w których Skarb Państwa posiada ponad 50% akcji (udziałów), organ podatkowy w ciągu 30 dni od daty podjęcia decyzji przez Ministra Przekształceń Własnościowych podejmuje decyzję o umorzeniu zobowiązań podatkowych, które podlegałyby zamianie, przy czym akcje w wartości przysługującej Skarbowi Państwa, zgodnie z postanowieniami ugody, zostają wyłączone z zamiany i pozostają w posiadaniu organu założycielskiego.
Do czasu wydania decyzji o zmianie zobowiązań podatkowych dłużnika, o których mowa w § 2, 3 i 5, organ podatkowy nie dokonuje poboru tych zobowiązań, chyba że nastąpi rozwiązanie ugody przez sąd.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.