
W przypadku awarii w firmowej flocie samochodowej przedsiębiorcy często korzystają z aut zastępczych, udostępnianych nieodpłatnie głównie w ramach wykupionego ubezpieczenia AC. Warto wiedzieć, jak poprawnie rozliczyć różnego rodzaju wydatki związane z ich eksploatacją, takie jak paliwo, opłaty za wynajem czy serwis. Sprawdź, jakie obowiązują zasady ewidencji i podatkowego rozliczania kosztów użytkowania samochodu zastępczego.
Korzyści
- Oszczędność na podatkach – Dowiesz się, jak poprawnie prowadzić rozliczenie kosztów samochodu zastępczego, aby legalnie obniżyć podatek dochodowy.
- Uniknięcie błędów w księgowości – Poznasz przepisy dotyczące ewidencji kosztów eksploatacyjnych, co pozwoli Ci uniknąć korekt i sankcji podatkowych.
- Pełne wykorzystanie odliczeń VAT – Zrozumiesz, kiedy możesz odliczyć 100% VAT, a kiedy odliczenie jest ograniczone do 50%.
- Bezpieczne rozliczenie wynajmu auta zastępczego – Nauczysz się, jak prawidłowo zaksięgować koszty wynajmu i uniknąć ich zakwestionowania przez urząd skarbowy.
Polecamy też:
Pozostało jeszcze 92% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.
-
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
-
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
-
Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad dotyczących podatków, VAT, rachunkowości, ZUS i prawa pracy
-
Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatory, wzory dokumentów, formularze, szkolenia i porady wideo
Autor: Mariusz Olech
Prawnik z doświadczeniem w administracji skarbowej, dziennikarz. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentem podyplomowych studiów w zakresie Master of Business Administration. Wykładowca akademicki. Autor licznych publikacji z dziedziny podatków, prawa pracy i szeroko rozumianego prawa gospodarczego w czołowych polskich wydawnictwach.