Pytanie:
Pytanie: W regulaminie zgromadzenia wspólników mamy zapis: wspólnicy uczestniczą w zgromadzeniu wspólników osobiście lub przez pełnomocników. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie pod rygorem nieważności i dołączone do protokołu z posiedzenia zgromadzenia. Natomiast w umowie spółki nie ma zapisów na ten temat. W związku z tym mam kilka pytań, a mianowicie:
Czy powyższe zapisy pozwalają pełnomocnikowi reprezentować udziałowca tylko na jednym zgromadzeniu, czy może ono być bezterminowe lub na określony czas?
Czy można uprawnienia właścicielskie cedować na pełnomocnika bez ograniczeń?
Co należy zrobić aby udziałowiec (np. obłożnie chory) mógł mieć wpływ na podejmowane decyzje na zgromadzeniu wspólników?
Czy w jednym ręku może być nieograniczona ilość pełnomocnictw? O ile tak to czy na jedno zgromadzenie czy na czas nieokreślony?
Pozostało jeszcze 83% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.
-
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
-
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
-
Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad dotyczących podatków, VAT, rachunkowości, ZUS i prawa pracy
-
Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatory, wzory dokumentów, formularze, szkolenia i porady wideo
Autor: Marcin Sarna
radca prawny, ekspert z zakresu ochrony danych osobowych. Specjalizuje się również w kompleksowej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, w szczególności świadcząc pomoc prawną dla producentów maszyn i urządzeń, przedsiębiorców funkcjonujących w branży usługowej i w sektorze energetycznym