E-raty, czyli zakupy na raty online, to popularna forma finansowania dostępna w wielu sklepach internetowych. Dzięki nim klienci mogą rozłożyć płatność za zakupy na wygodne, miesięczne raty, co pozwala na realizację większych wydatków bez natychmiastowego obciążania domowego budżetu. Korzystanie z e-rat może mieć też pozytywny wpływ na historię kredytową, co jest istotnym czynnikiem dla osób planujących większe zobowiązania finansowe, takie jak kredyt hipoteczny czy samochodowy.
Zdolność kredytowa to pojęcie, które dobrze zna każdy, kto starał się o pożyczkę. Przy kredycie hipotecznym nasze możliwości kredytowe są szczególnie skrupulatnie wyliczane. Dlaczego? Ponieważ jest to zobowiązanie długoterminowe i opiewa zwykle na wysoką kwotę. Oznacza to konkretne ryzyko dla banku, które musi zostać dokładnie oszacowane. Wyliczanie zdolności kredytowej to nic innego jak ocena ryzyka związanego z udzieleniem pożyczki. Im bardziej wiarygodni jesteśmy w oczach instytucji finansowej, tym na większą kwotę możemy liczyć. Co w takim razie wpływa na zdolność kredytową i jak ją wyliczyć?
Kredyt na start firmy to ciekawy produkt dla osób, które pragną mieć swój własny biznes, ale nie mają wystarczających oszczędności, aby go otworzyć. Niestety, jego uzyskanie nie zawsze jest proste. Wynika to z faktu, że banki niechętnie udzielają finansowania młodym przedsiębiorcom, ponieważ większość – nawet 80% – nowych firm bankrutuje w ciągu 2 lat od rozpoczęcia działalności. Dowiedz się więcej na ten temat!
Pojęcie zdolności kredytowej pojawia się przy temacie kredytów. Z pewnością trzeba ją obliczyć przy kredycie hipotecznym czy też gotówkowym, ale czy jedynie? Warto dowiedzieć się, czym dokładnie ona jest, jakie parametry bank uwzględnia przy jej wyliczaniu i jak ją zwiększyć.
Wielu kredytobiorców niestety zna ten scenariusz z autopsji: wniosek o wymarzony kredyt został odrzucony ze względu na zbyt niską zdolność kredytową. Czy można ją zwiększyć i to bez zbędnych wyrzeczeń lub zmiany pracy? Okazuje się, że tak, trzeba jednak sięgnąć po eksperckie rady!
Zaciągnięcie kredytu hipotecznego czy pożyczki gotówkowej wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej, czyli takiej sytuacji finansowej, która według kredytodawcy zagwarantuje spłatę podjętego zobowiązania terminowo i wraz z należnymi odsetkami. Niestety, gwałtowny wzrost inflacji w Polsce w 2022 roku oraz zaostrzenie zasad weryfikacji potencjalnych kredytobiorców sprawiły, że znakomita większość mieszkańców naszego kraju praktycznie straciła zdolność kredytową. Na szczęście nie jest to sytuacja, z której nie ma wyjścia, ponieważ swoją zdolność kredytową możesz poprawić, a nawet zbudować od podstaw. W jaki sposób? Odpowiadamy!
Pożyczki i kredyty są częścią naszej codzienności, niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie. Żeby móc je uzyskać, musimy jednak spełniać pewne warunki, co określa się mianem zdolności kredytowej. Chwilówki to szczególna gałąź pożyczek, do uzyskania których nie potrzebujemy spełnienia wielu warunków – czy w takim wypadku mogą one wpłynąć na naszą zdolność kredytową w negatywny, lub pozytywny sposób?
Współpraca z odbiorcami coraz częściej wiąże się z koniecznością udzielania kredytu kupieckiego. To natomiast powoduje, że Twoja firma narażona jest na starty powstające w związku ze współpracą z nierzetelnymi płatnikami. Jeśli chcesz wiedzieć, jak w praktyce oceniać zdolność kredytową średnich firm, przeczytaj to studium przypadku.
Jak najlepiej zabezpieczyć się przed ryzykiem w umowie handlowej?
Które wskaźniki powinieneś zastosować w ocenie kredytowej?
Jak powinna wyglądać wzorcowa ocena jakościowa?
Jak dobrać najlepsze zabezpieczenia limitu kredytowego?
Jak opracować własny model predykcji bankructwa?
Na czym polega narzędzie w postaci map ryzyka? Jak wykorzystać je do pomnażania zysków?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip