W rachunkowości codziennie stykamy się z wyzwaniami, które wymagają szybkich i precyzyjnych rozwiązań. Poznaj trzy najczęściej pojawiające się problemy, które zgłaszali nasi Czytelnicy w ostatnim czasie oraz wskazówki ekspertów, jak sobie z nimi poradzić w praktyce. Dzięki tym wyjaśnieniem unikniesz błędów i zoptymalizujesz swoje procesy księgowe.
Jak zaksięgować powstały złom po likwidacji środka trwałego? Jak ująć odsetki od nieoprocentowanej pożyczki otrzymanej od wspólnika? Jak zaksięgować grant z MF na zakup komputerów? To tylko niektóre pytania, które wpłynęły w ostatnim czasie do naszej redakcji. Sprawdź rozwiązania.
Sprawdź, z jakimi problemami stykali się księgowi w ostatnim czasie i skorzystaj z podpowiedzi eksperta.
Nawet jeśli kierownik jednostki nie zdecyduje się na włączenie KSR do dokumentacji polityki, to warto stosować wskazówki w nich zawarte. Skorzystaj z naszej tabeli, która zawiera zestawienie ważnych postanowień KSR.
Sprawdź, jakie wskazówki zawiera KSR:
Jeżeli jednostka sektora publicznego przyjęła określone, wewnętrzne zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych i są one zgodne z przepisami ustawowymi – stają się one obowiązujące. Jednostka nie może stosować ich wybiórczo - stwierdziła wrocławska RIO.
Rozporządzenia dotyczące szczególnych zasad rachunkowości spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych są zgodne z konstytucją – uznał Trybunał.
Główny zarzut dotyczył przekroczenia zakresu delegacji ustawowych oraz naruszenia konstytucyjnych zasad wydawania rozporządzeń. Posłowie uważali, że § 4 i § 5 rozporządzenia ministra Finansów z 30 grudnia 2011 r. oraz 5 i § 6 rozporządzenia z 15 stycznia 2013 r. wykraczają poza ustawę o rachunkowości, a tym samym naruszają konstytucyjne zasady określające wydawania rozporządzeń.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip