Zmiany w ustawie o wzajemnej pomocy przy dochodzeniu podatków, należności celnych i innych należności pieniężnych wprowadziła ustawa z 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 r. poz. 556 ze zm.). Wprowadzone zmiany dotyczą rezygnacji z nadawania klauzuli tytułom wykonawczym i są skutkiem zmian wprowadzonych do ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
Ogłoszono nowy tekst jednolity ustawy z dnia 14 grudnia 2018 r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości. Tekst jednolity został opublikowany w Dz. U. z 2023 r., poz. 2009 i wszedł w życie 26 września 2023 roku.
Rzetelne i szybkie działanie organów państw członkowskich przy powiadamianiu o dokumentach oraz dochodzeniu lub zabezpieczaniu należności pieniężnych - zakłada ustawa o wzajemnej pomocy przy dochodzeniu podatków, należności celnych i innych należności pieniężnych.
Rzetelne i szybkie działanie organów państw członkowskich przy powiadamianiu o dokumentach oraz dochodzeniu lub zabezpieczaniu należności pieniężnych - zakłada podpisana przez prezydenta ustawa o wzajemnej pomocy przy dochodzeniu podatków, należności celnych i innych należności pieniężnych.
Wymiana informacji o zobowiązanych do płacenia podatków, powiadamianie o dokumentach oraz dochodzeniu lub zabezpieczaniu należności pieniężnych zakłada przyjęta w piątek przez Sejm ustawa o wzajemnej pomocy przy dochodzeniu podatków, należności celnych i innych należności pieniężnych.
Urzędnicy z Polski wymienią się informacjami o zobowiązanych do płacenia podatków ze swoimi odpowiednikami z innych krajów UE. Minister finansów zdecydował, że organem odpowiedzialnym za kontakty między państwami będzie Izba Skarbowa w Poznaniu.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip