Aby zrobić wypunktowanie w komórce z tekstem należy stawić symbol przypisany do odpowiedniej czcionki. Więcej o tym dowiesz się z tekstu poniżej.
Co zrobić, gdy dane, które powinny znaleźć się w arkuszu kalkulacyjnym, są dostarczone w postaci pliku tekstowego? Zaimportuj go do skoroszytu.
Wyszukiwanie wartości maksymalnej jest bardzo częstym działaniem wykonywanym podczas analizy danych. Niekiedy jednak potrzebna jest wiedza nie tyle o wielkości wartości maksymalnej, ile jej lokalizacja w tabeli – adres.
Funkcja SUMA.ILOCZYNÓW mnoży i sumuje dwie lub więcej tablic, zwracając jedną liczbę z wynikiem. Natomiast mało kto wie, że za pomocą tej funkcji możemy wyliczać wartość dwóch i więcej kolumn w oparciu o kryterium. W tym przykładzie pokazujemy, jak można to zrobić.
Porównując kilka zestawów danych np. dotyczących wysokości sprzedaży w różnych regionach zapewne korzystasz z opcji tworzenia wykresów w Excelu. W sytuacji, gdy występuje duża różnica w skali analizowanych wartości warto zaprezentować je za pomocą wykresu typu kombi, który umożliwia połączenie różnych typów wykresów m.in.: słupkowego, liniowego, warstwowego, punktowego.
Jednym z elementów wizualizacji danych, najczęściej wykorzystywanym w Excelu, są wykresy. Warto więc przyjrzeć się nie tylko możliwości prezentacji danych w postaci wykresu ale także formatowaniu poszczególnych jego elementów.
Przygotowując raporty musimy zdecydować nie tylko, co chcemy zaprezentować, ale również jak to zaprezentować.
Ten program pokaże Ci, co zrobić, aby Excel sam wybierał wartości, które mają być prezentowane. Dowiesz się zatem, jak zbudować wykres, który będzie przedstawiał dane stanowiące tylko fragmenty tabeli źródłowej - określone wiersze.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip