Chcesz uniknąć problemów z fiskusem? Zdobądź kluczową wiedzę na temat zasad należytej staranności w dokumentacji VAT! Dowiedz się, jak stworzyć solidne procedury firmowe i regulaminy, które zabezpieczą Twoją firmę przed ryzykiem podatkowym i zapewnią przejrzystość w rozliczeniach. To niezbędne szkolenie dla każdego, kto chce mieć pewność, że jego dokumentacja VAT jest w pełni zgodna z przepisami.
Korzyści dla uczestnika:
Odliczanie VAT od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi, szczególnie 100%, często budzi liczne wątpliwości u księgowych. Poniżej prezentujemy 11 przykładów zastosowania przepisów dotyczących tego zagadnienia w praktyce oraz graf obrazujący zasady odliczenia.
Dowiesz się kiedy możliwe jest odliczenie 100 % VAT
Sprawdzisz warunki jakie trzeba spełnić by skorzystać z tego odliczenia
Ceny transferowe, zbyt duża liczba wymaganych deklaracji i informacji, rozliczenia VAT, pobór podatku u źródła od płatności za granicę – te zagadnienia sprawiają podatnikom najwięcej problemów - tak wynika z raportu KPMG w Polsce pt. „Polski system podatkowy wg uczestników XI Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG”. Poznaj szczegóły.
Nowości w ustawie o VAT dotyczą opodatkowania transakcji łańcuchowych, dokumentowania WDT oraz rozliczania transakcji w ramach magazynu call-of stock. Sprawdź, jak stosować nowe przepisy w praktyce.
Czy od 1 lipca br. zmieniły się zasady dotyczące rozliczeń VAT przy transakcjach międzynarodowych?
Właśnie pojawił się kolejny projekt zmian w ustawie o VAT. Nowe przepisy dotyczą opodatkowania transakcji łańcuchowych, dokumentowania WDT oraz rozliczania transakcji w ramach magazynu call-of stock. Sprawdź na przykładach, jak stosować nowe przepisy w praktyce.
Korzyści
Po przeczytaniu tekstu będziesz wiedział:
· jak zmienią się zasady ustalaniu miejsca dostaw dokonywanych w ramach transakcji łańcuchowych;
· jakie dodatkowe warunki będzie trzeba spełnić, aby zastosować stawki 0% do wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów;
· jak zmienią się zasady umożliwiające zwrot VAT podróżnym.
Podatnicy stosujący mechanizm podzielonej płatności VAT mogą liczyć na zachęty. Sprawdź na przykładach, czy opłaca się korzystać ze split payment.
Czy przekazywane przez gminę zakładowi dopłaty do taryf zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków są objęte zakresem ustawy VAT? Sprawdź, wyjaśnienie organu podatkowego.
Jednym z najważniejszych źródeł finansowania jednostek sektora publicznego są różnego rodzaju dotacje otrzymywane głównie z budżetu państwa i jednostek samorządu terytorialnego, często pochodzące ze środków unijnych. W wielu przypadkach otrzymanie takiego dofinansowania wywołuje doniosłe skutki na gruncie prawa podatkowego, zarówno jeśli chodzi o podatek dochodowy, jak i przepisy o VAT. Sprawdź, jakie.
W dniu 4 października 2012 r. na szczeblu rządowym omawiano propozycje dotyczące wprowadzenia metody kasowej rozliczeń podatku od towarów i usług. Metoda ta przewiduje obowiązek zapłaty podatku w momencie zapłaty faktury przez kontrahenta, nie później niż 90 dni od dostawy towaru lub wykonania usługi. Takie rozwiązanie może jednak okazać się nieskuteczne ponieważ ulga za złe długi przysługuje dopiero po 180 dniach.
Z dniem 1 sierpnia 2011 r. zmieniły się objaśnienia do niektórych deklaracji składanych przez podatników podatku od towarów i usług, tj. VAT-7, VAT-7K i VAT-7D.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip