W nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych wydanej po orzeczeniach Trybunału Konstytucyjnego sformułowano nowe definicje budynku i budowli jako przedmiotów opodatkowania podatkiem od nieruchomości. Dla osób prawnych przewidziano zaś możliwość złożenia deklaracji podatkowej na 2025 r. na szczególnych zasadach. Nowe przepisy obowiązują od 1 stycznia 2025 r.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz ustawy – Prawo budowlane, przedłożony przez ministra rozwoju i technologii.
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, przedłożony przez ministra rozwoju i technologii.
Prostszy i szybszy proces inwestycyjny w budownictwie, co przełoży się na wzrost liczby oddawanych mieszkań – taki ma być m.in. efekt zmian w Prawie budowlanym. W sobotę 19 września 2020 r., weszła w życie nowelizacja ustawy. Jednym z celów zmian jest deregulacja. Znikają także absurdy, takie jak konieczność uzyskania pozwolenia na budowę w przypadku instalacji bankomatów, paczkomatów czy innych tego typu urządzeń. Wzmacnia się też stabilność działań inwestora.
Uproszczenie procedur budowlanych oraz skrócenie czasu wydawania pozwoleń na budowę - to główne cele nowelizacji ustawy Prawo budowlane, którego projekt założeń 23 lipca 2013 r. przyjął rząd.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip