Zmiany zostały wprowadzone ustawą z 27 listopada 2024 r. o zmianie ustawy o Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2024 r. poz. 1897). Ich celem jest ujednolicenie procedury wpisu do rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe pielęgniarek i położnych i monitorowanie procesu kształcenia poprzez przekazanie prowadzenia wspomnianego rejestru wyłącznie Naczelnej Radzie Pielęgniarek i Położnych (zmieniony art. 76-77).
Zmiany zostały wprowadzone ustawą z 27 listopada 2024 r. o zmianie ustawy o Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2024 r. poz. 1897). Ich celem jest zapewnienie pielęgniarkom i położnym odpowiednich warunków do dalszego kształcenia i rozwoju.
Chociaż od lat podatek od towarów i usług jest „upowszechniany”, to jednak tak do końca to nigdy nie nastąpi. A wszystko to m.in. przez różnorodne specyfiki niektórych branż, które są niemożliwe do ujęcia w ogólne ramy. Są też branże, które są na tyle niszowe, że ich rozliczanie niejako nacechowane jest z góry koniecznością posiłkowania się interpretacjami indywidualnymi. W tym artykule przedstawiamy trzy najnowsze interpretacje fiskusa, dotyczące szeroko rozumianej branży medycznej.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip