Czy codzienne zakupy firmowe, takie jak: kawa, herbata czy przekąski, mogą stanowić koszt podatkowy? Poznaj wskazówki eksperta i stanowisko fiskusa. Sprawdź, jak optymalizować wydatki i budować lepszą atmosferę w pracy. Zainwestuj w wiedzę, która przyniesie realne korzyści.
Zapraszamy do obejrzenia szkolenia online, który prowadzi Luiza Pieprzyk, audytor podatkowy, trener, wykładowca, ekspert ds. prawno-podatkowych w BTLA, specjalista w zakresie VAT w Polsce i UE, partner TAX & DUTY, niezależna publicystka.
Korzyści z obejrzenia szkolenia:
To szkolenie to nie tylko wiedza, ale realne narzędzia do poprawy funkcjonowania Twojego biznesu.
Oglądaj:
Zakupy firmowe – na co pozwala nam FISKUS? Jak skorzystać na podatkach i nie narazić się fiskusowi? Instrukcje bezpiecznego zakupu cz. 1
Zakupy firmowe – na co pozwala nam FISKUS? Jak skorzystać na podatkach i nie narazić się fiskusowi? Instrukcje bezpiecznego zakupu cz. 2
Wydatek na kawę i kanapki dla osób zatrudnionych na umowę o pracę pozwalają pracodawcy na odliczenia. Inaczej będzie w przypadku osób na umowach zlecenia i o dzieło.
Zapewnienie pracownikom, nieodpłatnie, odpowiednich napojów w niektórych sytuacjach jest obowiązkiem pracodawcy wynikającym z Kodeksu pracy. Większość przedsiębiorców jednak zapewnia pracownikom napoje mimo braku takiego obowiązku, sprawdź, jak wtedy rozliczyć ich koszty.
Zapewnienie pracownikom nieodpłatnie wody i innych napojów, zwłaszcza w miesiącach letnich, jest obowiązkiem pracodawców wynikającym z przepisów prawa pracy. Większość z nich robi to jednak dobrowolnie. Sprawdź, jak wtedy rozliczać podatkowo i księgowo koszty takich świadczeń.
W okresie zimowym, tzn. od 1 listopada do 31 marca, pracodawca powinien zapewnić pracownikom pracującym na otwartej przestrzeni napoje i posiłki profilaktyczne. Wartość otrzymanych od pracodawcy posiłków i napojów stanowi dla pracownika przychód ze stosunku pracy. Nie oznacza to jednak, że w każdym przypadku wartość tego świadczenia będzie u niego podlegała opodatkowaniu. Przeczytaj tekst i dowiedz się więcej na ten temat.
Rajska plaża, temperatura powietrza 30 stopni, a w pobliżu akwen wodny ... Czego chcieć więcej? O ile taki scenariusz nie przeszkadza wypoczywającym, a wręcz jest pożądany podczas długiego urlopu, aby solidnie odpocząć, o tyle w pracy mamy dość tak wysokich temperatur. Szczególnie narzekają ci pracownicy, którzy pracują na zewnątrz oraz ci, którzy nie mają w pomieszczeniu klimatyzacji. Pracodawcy w takiej sytuacji mają obowiązek pomóc znieść pracownikom panujące upały. Jak powinni to zrobić?
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip