Czy sprzedaż gruntu wniesionego jako wkład do spółki komandytowej wpływa na kapitał podstawowy i bilans komplementariusza? Dowiedz się, jak prawidłowo prowadzić ewidencję księgową przy sprzedaży nieruchomości, aby zachować zgodność z przepisami i uniknąć potencjalnych problemów.
Przedsiębiorcy, którzy rozważają zakładanie spółki powinni dobrze dobrać typ spółki do specyfiki planowanej działalności, ale także strategii biznesowej. Z tego powodu istotnym jest, aby poznać wszystkie niuanse, plusy i minus danej spółki.
Z początkiem tego roku podatnikami CIT stały się spółki komandytowe, które nie były do tej pory w ogóle podatnikami podatku dochodowego. Jedynie wspólnicy spółki komandytowej, tj. komplementariusze oraz komandytariusze byli podatnikami podatku dochodowego. Spółki komandytowe mogą przesunąć termin stania się podatnikami CIT na 1 maja 2021 r. Czy trzeba składać jakieś zawiadomienie w związku z tym?
Jakie kroki należy podjąć, zarówno w spółce, jak i względem fiskusa, aby spółka komandytowa została podatnikiem CIT nie od 1 stycznia 2021 r., lecz mogła odroczyć ten termin do 1 maja 2021 r.? Jakie dokumenty złożyć do skarbówki?
Od 1 stycznia 2021 r. ustawodawca planuje wprowadzić liczne zmiany w podatkach dochodowych. Najwięcej uwagi poświęcono opodatkowaniu spółek komandytowych, zmian jest jednak więcej, dotyczą one też przepisów o cenach transferowych. Poznaj szczegóły.
Opodatkowanie podatkiem CIT spółek komandytowych, a także w niektórych przypadkach też spółek jawnych, ograniczenie możliwości rozliczania strat podatkowych – to tylko niektóre zmiany w CIT, jakie planuje MF. Poznaj skutki nowelizacji w praktyce.
Po przeczytaniu tekstu:
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip