Konsolidacja chwilówek dla osób zadłużonych to popularne rozwiązanie, które pozwala na połączenie wielu zobowiązań w jedno. Jednak aby decyzja o konsolidacji była korzystna, warto najpierw zapoznać się z kosztami. Jak obliczyć ile będzie kosztować nas konsolidacja chwilówek? Zobacz, jak oszacować koszty związane z konsolidacją chwilówek.
Kredyt na samochód, raty za pralkę, pożyczka na pilny remont mieszkania. Ilość zobowiązań finansowych może być przytłaczająca. O pojedynczych ratach można zapomnieć, można też nie radzić sobie z ich spłatą i wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad konsolidacją pożyczek. Sprawdźmy, co to jest i kiedy można jej dokonać.
Ulga konsolidacyjna to nowa zachęta adresowana do podatników CIT. Ulga ma na celu skłonić podatników do rozpoczęcia uczestnictwa na rynkach zagranicznych. Projekt ustawy wskazuje, że to rozwiązanie skierowane jest do rezydentów oraz do nierezydentów prowadzących na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej działalność poprzez położony w Polsce „zagraniczny zakład”. Ustawodawca chce zachęcić podatników, do inwestowania.
W nowelizacji ustawy o rachunkowości z 23 lipca 2015 r. dużo zmian dotyczy problematyki konsolidacji. Zmiany te są wynikiem dostosowania polskiego prawa bilansowego do dyrektywy 2013/34. Nowe przepisy odniosą się również do najmniejszych organizacji non profit.
Nowy MSSF 11 z początkiem 2013 r. zastąpił regulacje obowiązującego dotychczas MSR 31. Najważniejsze zmiany dotyczą rozgraniczenia inwestycji podejmowanych na podstawie wspólnych porozumień w podziale na operacje oraz przedsięwzięcia.
Pytanie: Czy spółkę z o.o. obowiązują MSR, jeśli właścicielem polskiej spółki z o.o. jest podmiot (spółka zagraniczna) z innego kraju Unii Europejskiej? Czy obejmują ją również sprawozdania skonsolidowane? - pyta księgowa z Wrocławia.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip