Dzień Wolności Podatkowej jest symbolicznym momentem, gdy przestajemy pracować dla rządu, a zaczynamy pracować dla siebie i dla naszych rodzin. Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień Wolności Podatkowej w Polsce od roku 1994.
W tym roku Dzień Wolności Podatkowej przypada 22 czerwca w 173 dzień roku. Na opłacenie wszystkich danin, czyli podatków i opłat, które są przymusowe, niezależnie od tego jak się nazywają, pracujemy 172 (sto siedemdziesiąt dwa) dni z 365, czyli o 12 dni dłużej niż w 2020 roku – wyliczyło Centrum im. Adama Smitha.Jak przypomina Centrum im. Adama Smitha Dzień Wolności Podatkowej jest symbolicznym momentem, gdy przestajemy pracować dla rządu, a zaczynamy pracować dla siebie i dla naszych rodzin.
Według Centrum im. Adama Smitha, w 2020 roku musimy pracować dłużej niż w poprzednim, aby opłacić wszystkie podatki. Symboliczna data, od której zaczynamy zarabiać na siebie – przypada bowiem 10 czerwca br.
W tym roku Dzień Wolności Podatkowej przypada na 11 czerwca. Tak wynika z wyliczeń przeprowadzonych przez Centrum im. Adama Smitha. Od tego dnia przestajemy pracować, aby opłacić wszystkie zobowiązania na rzecz państwa, a zaczynamy zarabiać na siebie.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip