Nieprawidłowe fakturowanie może skutkować nie tylko problemami z VAT, ale i sankcjami karnoskarbowymi – i to zarówno dla wystawcy, jak i nabywcy! Druga część szkolenia rozwiewa wątpliwości dotyczące faktur zaliczkowych, ich wpływu na obowiązek podatkowy i pułapek, które mogą kosztować firmę fortunę. Dowiedz się, jak nie narazić się na kontrolę skarbówki i uniknąć fikcyjnych faktur. Obejrzyj szkolenie i zabezpiecz swoją księgowość!
Nie ryzykuj błędów, które mogą kosztować fortunę! Obejrzyj szkolenie i zabezpiecz swoją księgowość.
Oglądaj też:
Puste faktury – jak uniknąć ryzyka? Kluczowe zasady dla księgowych
Sprawdź ponadto:
Wyłączenie „pustej” faktury z pliku JPK_VAT – jak naprawić błąd
Błędnie wskazany na fakturze numer paragonu fiskalnego – jak poprawić
Jaka powinna być na fakturze data sprzedaży przy transakcji opłacanej transzami? Podcast
Wystawienie faktury zaliczkowej na późniejszą dostawę
Sprawdź, czy można wystawić zbiorcze faktury korygujące w przypadku podwyższenia ceny towarów
Przepisy o VAT często się zmieniają, a podatnikom trudno nadążyć ze zmianami. W konsekwencji często wystawiane przez podatników faktury zawierają nieaktualne elementy. Sprawdźmy, jakie są najczęściej popełniane błędy na fakturach VAT.
Błędy na fakturach VAT stanowią tzw. błędy mniejszej wagi. Błędy te nie dyskwalifikują faktur jako dokumentów, w szczególności jako dokumentów stanowiących podstawę do odliczenia podatku naliczonego.
Czytaj więcej o fakturach VAT:
Oznaczanie faktur wyrazami oryginał i kopia
W przeszłości (do końca 2012 roku) przepisy VAT przewidywały, że faktury i faktury korygujące są wystawiane co najmniej w dwóch egzemplarzach. Oryginał otrzymywał nabywca, a kopię zatrzymywał sprzedawca. Konsekwencją tego było oznaczanie egzemplarza faktury otrzymywanego przez nabywcę jako oryginał, egzemplarza faktury pozostającego u sprzedawcy kopią.
Polecamy też:
Po przeczytaniu tekstu:
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.