Podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są obowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących (zob. art. 111 ust. 1 ustawy o VAT). Istnieją jednak zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania, które określa rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku ewidencjonowania.
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy też:
Każda profesja ma swoje mocne i słabe strony. Jednak podejmując decyzję o pracy zawodowej, zawsze trzeba brać pod uwagę, że trudności mniejsze lub większe, będą się pojawić. Są jednak udogodnienia, które w przypadku biur rachunkowych ułatwiają pokonywanie codziennych wyzwań. Sprawdź, dlaczego zmiany w regulacji tego zawodu są tak istotne i co zrobić, by każdego dnia pracować z przyjemnością i bez stresu.
Każdy właściciel biura rachunkowego, któremu zależy na dostarczeniu swoim klientom najwyższej jakości usług, nieustannie dąży do jak najlepszego dopasowania swojej działalności do ich potrzeb. Ale skąd wiadomo czego – poza fachową wiedzą i doświadczeniem – tak naprawdę oczekują klienci? Oto 10 najważniejszych cech idealnego biura rachunkowego.
Jedną z form rozwinięcia działalności przez biuro rachunkowe może być wprowadzenie oferty świadczenia usług elektronicznych. Warto rozważyć taką opcje, ponieważ coraz więcej klientów jest nią zainteresowanych, a regulacje prawne na to pozwalają. Dużą korzyścią przy tej formie współpracy jest oszczędność czasu, po obu stronach, a często również zasobów ludzkich po stronie biura.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.
/WiedzaiPraktyka
/wip