Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
Za pomocą tego kalkulatora ustalisz okres wypowiedzenia i datę rozwiązania umowy o pracę: na okres próbny, na czas określony lub na czas nieokreślony. Kalkulator okresu wypowiedzenia i wysokości odprawy pieniężnej umożliwia ustalenie okresu wypowiedzenia dla pojedynczej umowy zawartej z pracownikiem, w zależności od jej rodzaju, okresu zatrudnienia na podstawie wskazanej umowy oraz daty złożenia wypowiedzenia.
1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony i umowy o pracę zawartej na czas określony wynosi:
W przypadku umów o pracę na czas nieokreślony, a także umów o pracę na czas określony zawartych począwszy od 22.02.2016 r. przy ustalaniu okresu wypowiedzenia bierze się pod uwagę cały okres zatrudnienia u pracodawcy na podstawie stosunku pracy i stosuje się okresy wypowiedzenia przewidziane w art. 36 § 1 kp, tj. w zależności od długości stażu pracy u danego pracodawcy.
2. Przy ustalaniu długości okresu wypowiedzenia umowy o pracę na czas określony, trwającej i zawartej przed 22 lutego 2016 r., której wypowiedzenie następuje począwszy od tego dnia, nie uwzględnia się okresów zatrudnienia u pracodawcy, przypadających przed 22 lutego 2016 r.
3. Przed dniem 22 lutego 2016 r. umowa o pracę na czas określony mogła być wypowiedziana, jeżeli została zawarta na okres co najmniej 6 miesięcy i przewidziano w niej klauzulę o 2-tygodniowym wypowiedzeniu. Jeżeli umowa spełnia te warunki, może być wypowiedziana również po 22 lutego 2016 r. Jednakże w takim przypadku stosuje się do niej okresy wypowiedzenia przewidziane w art. 36 § 1 kp, tj. uzależnione od stażu pracy u danego pracodawcy, przy czym przy wypowiedzeniu tej umowy uwzględnieniu podlega wyłącznie okres zatrudnienia przypadający od 22 lutego 2016 r.
4. Umowy o pracę na czas określony podlegają limitowaniu. Do dnia 22 lutego 2016 r. pracodawca mógł zawrzeć z pracownikiem 2 tego rodzaju umowy. Natomiast począwszy od 22 lutego 2016 r. pracodawca może zawrzeć z pracownikiem 3 umowy na czas określony, a łączny okres zatrudnienia na podstawie tego rodzaju umów nie może przekroczyć 33 miesięcy. Do limitu umów nie podlegają wliczeniu umowy zawarte: na czas zastępstwa, w celu wykonywania pracy o charakterze dorywczym lub sezonowym, w celu wykonywania pracy przez okres kadencji oraz umowy, w stosunku do których pracodawca wskaże obiektywne przyczyny leżące po jego stronie uzasadniające zatrudnienie ponadlimitowe. Umowa przekraczająca limit ilościowy lub czasowy, od dnia przekroczenia limitu z mocy prawa ulega przekształceniu w umowę o pracę na czas nieokreślony.
Okres wypowiedzenia umowy o pracę zna okres próbny zależy od czasu, na jaki zawarto umowę i wynosi:
Zaloguj się:
Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.