Treść zeznania CIT-8 składanego przez instytucję kultury (Instytucje kultury)

Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Dodano: 10 lutego 2010
Pytanie:  Jak instytucja kultury powinna wypełnić zeznanie CIT-8 oraz informację CIT-8, jeżeli instytucja ma następujące przychody:
1)dotacja od organizatora,
2)przychody własne,
3)przychody finansowe (odsetki od środków na rachunku bankowym).
Wszystkie przychody przeznaczane są na cele statutowe, więc instytucja nie ma kosztów niezaliczanych do kosztów uzyskania przychodów. Z rachunku zysków i strat wynika, że instytucja osiągnęła zysk?

Odpowiedzi udzielił:
Tomasz Krywan
doradca podatkowy

Pozostało jeszcze 79% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad dotyczących podatków, VAT, rachunkowości, ZUS i prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatory, wzory dokumentów, formularze, szkolenia i porady wideo
Tomasz Krywan

Autor: Tomasz Krywan

Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.
Słowa kluczowe:
CITCIT-8
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz