Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
Odwołanie od 16 maja br. stanu epidemii w Polsce wpłynie na sytuację wielu podatników i płatników. Wygasną bowiem niektóre preferencje podatkowe wprowadzone w związku z epidemią COVID-19. Część z nich przestanie przysługiwać już w maju, inne zaś dopiero z końcem 2022 roku. Dowiedz się więcej.
Zniesienie stanu epidemii, które obowiązywało od 20 marca 2020 r., nastąpiło 16 maja br. Stosowne przepisy w tej sprawie wydał minister zdrowia, w postaci rozporządzenia z 12 maja 2022 r. w sprawie odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.
Na jego podstawie, a także drugiego rozporządzenia MZ z tego samego dnia, stan epidemii został przekształcony w stan zagrożenia epidemicznego.
Zmiana ta wpływa na różne sfery życia publicznego w naszym kraju, w tym także na kwestie związane z wywiązywaniem się z obowiązków względem fiskusa.
Trzeba bowiem pamiętać o tym, że w związku z pandemią COVID-19 wprowadzono szczególne regulacje prawne, które miały m.in. ułatwić podatnikom i płatnikom wywiązywanie się ze wspomnianych obowiązków, w tym trudnym dla nich czasie. Niektóre z nich wygasają już w maju br., inne zaś pozostają w mocy do końca 2022 roku.
Wyższe limity zwolnień z PIT
W związku z epidemią koronawirusa wprowadzono w Polsce kilka nowych regulacji w ustawie o PIT, których beneficjentami są pracownicy. W szczególności podniesione zostały limity niektórych zwolnień z PIT z tytułu świadczeń wypłacanych tym osobom i członkom ich rodzin.
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się, jakie skutki podatkowe ma zakończenie stanu epidemii w Polsce. Sprawdzisz m.in.:
Zaloguj się:
Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z indywidualnej porady grona naszych wybitnych Ekspertów.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.