Ulga rehabilitacyjna 2024 -co można odliczyć od dochodu

Marcin Szymankiewicz

Autor: Marcin Szymankiewicz

Dodano: 25 kwietnia 2024
ulga rehablilitacyjna

Ulga rehabilitacyjna przysługuje podatnikom  rozliczającym podatek dochodowy na zasadach ogólnych (skala podatkowa) oraz w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Natomiast z prawa do ulgi  nie skorzystają podatnicy opłacający podatek liniowy. Ulgę rehabilitacyjną wykazujemy w zeznaniu PIT-36 albo PIT-28, składając dodatkowo załącznik PIT/O. Sprawdź, jakie wydatki można bezpiecznie odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Poznaj najnowsze interpretacje podatkowe dotyczące ulgi rehabilitacyjnej.

Korzyści 

Po przeczytaniu tekstu:

  • komu przysługuje ulga rehabilitacyjna– poznasz zasady dotyczące podatników rozliczających się według skali podatkowej i ryczałtu.
  • jakie wydatki można bezpiecznie odliczyć – sprawdzisz, które koszty kwalifikują się do ulgi, aby uniknąć błędów w rozliczeniu.
  • jakie dokumenty są potrzebne do skorzystania z ulgi – dowiesz się, gdzie wykazać odliczenia w zeznaniu PIT-36 lub PIT-28 oraz jak wypełnić załącznik PIT/O.
  • dlaczego podatnicy opłacający podatek liniowy nie mogą skorzystać z ulgi – poznasz przyczyny ograniczeń wynikających z przepisów podatkowych.
  • jakie są najnowsze interpretacje podatkowe dotyczące ulgi rehabilitacyjnej – sprawdzisz aktualne stanowiska organów skarbowych, aby rozliczyć ulgę zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Pozostało jeszcze 96% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad dotyczących podatków, VAT, rachunkowości, ZUS i prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatory, wzory dokumentów, formularze, szkolenia i porady wideo
Marcin Szymankiewicz

Autor: Marcin Szymankiewicz

Doradca podatkowy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UW i Wydziału Humanistycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. Specjalizujący się w tematyce podatku od towarów i usług. Doświadczenie zawodowe zdobywał w organach podatkowych oraz dziale podatkowym dużej firmy audytorskiej. Trener z zakresu prawa podatkowego. Autor i współautor publikacji (książki i artykuły) z zakresu prawa podatkowego. Wieloletni ekspert Portalu FK.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz