Autor: Tomasz Krywan
Dodano: 16 października 2015
Pytanie:
Proszę o udzielenie pilnej odpowiedzi na następujące pytanie: eksport towarów za pomocą PayPal. W dniu 19 września 2015 r. wpłynęły na konto PayPal środki z tytułu sprzedaży towarów. Tego samego dnia wystawiliśmy dokument WZ, w dniu 22 września 2015 r. wystawiliśmy fakturę. Również w dniu 22 września 2015 r. dokonaliśmy zgłoszenia celnego. Warunki dostawy CPT. W dniu 5 października 2015 r. otrzymaliśmy dokument: potwierdzenie wywozu (IE599). Środki na koncie PayPal były dostępne w dniu 9 października 2015 r. Oczywiście pomniejszone o prowizję (opłatę): 7,50 USD. W związku z powyższym bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytania:
- Po jakim kursie przeliczyć fakturę dla podatku VAT, a po jakim kursie dla podatku dochodowego? Po jakim kursie należy przeliczyć opłatę bankową, prowizje PayPal, aby móc ją w prawidłowej wysokości zaksięgować w kosztach?
- Jak rozliczyć i zaksięgować pobraną prowizję w wysokości 7,50 USD?
- Jak należy zaksięgować i rozliczyć należność jeżeli na koncie rozrachunkowym widnieje kwota: 185,97 USD. Natomiast środki dostępne są w wysokość: 178,42 USD. Płatność od klienta była w dniu 19 września 2015 r. i również w tym dniu została pobrana opłata, więc czy należy zastosować kurs z 18 września 2015 r.?
- W jaki sposób rozliczyć różnice kursowe?
- Czy opłaty -prowizje pobrane przez PayPal należy rozliczyć jako import usług?
Pozostało jeszcze 82% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.
-
Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
-
Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
-
Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad dotyczących podatków, VAT, rachunkowości, ZUS i prawa pracy
-
Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatory, wzory dokumentów, formularze, szkolenia i porady wideo
Autor: Tomasz Krywan
Tomasz Krywan - ekspert Portalu FK i doradca podatkowy, specjalista od podatku VAT. Stały współpracownik największych redakcji podatkowych w Polsce - w ciągu ostatnich lat na łamach publikacji podatkowych opracował kilkanaście tysięcy odpowiedzi na pytania podatników oraz kilkaset artykułów i komentarzy. Autor komentarza do ustawy o VAT.