Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
W związku z rosnącymi kosztami prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorcy borykający się z problemami finansowymi lub z małą liczbą zleceń, w oczekiwaniu na korzystniejszą koniunkturę, mogą zawiesić działalność gospodarczą Zawieszenie należy wcześniej zgłosić do urzędu miasta/gminy. Sprawdź, jak wygląda zawieszenie działalności gospodarczej krok po kroku.
Jeśli chodzi o działalność zarejestrowaną w CEIDG, to nie ma przeszkód, aby zawiesić ją wiele razy na dowolny, określony lub nieokreślony czas. Ważne jedynie, aby okres zawieszenia nie był krótszy niż 30 dni (wyjątkiem jest luty, kiedy zawieszenie może trwać 28 lub 29 dni).
W sytuacji kiedy działalność gospodarcza wykonywana jest w formie spółki cywilnej, zawieszenie będzie skuteczne wtedy, gdy działalność gospodarczą zawieszą wszyscy wspólnicy.
Jeśli chodzi o działalność w formie spółki zarejestrowanej w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), to okres zawieszenia może wynosić maksymalnie 24 miesiące, ponadto zawiesić działalność można maksymalnie cztery razy. W przypadku opieki nad dzieckiem okres ten wydłużyć można do 36 miesięcy, do ukończenia przez dziecko 6 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami poniżej 18. roku życia działalność może zostać zawieszona nawet na 6 lat.
Każdy wspólnik musi złożyć osobny wniosek o zawieszenie działalności. Jeśli działalność nie zostanie wznowiona przez wspólników przed 24 miesiącami, to zostanie automatycznie wznowiona w dniu kolejnym po upływie 24 miesięcy, a informacja o wznowieniu zostanie zamieszczona w rejestrze przedsiębiorców.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania skorzystaj z indywidualnej porady grona naszych wybitnych Ekspertów.
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.