Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
Przedsiębiorcy często przekazują swoim kontrahentom rozmaite prezenty. Oprócz gadżetów z logo firmy wręczane są także słodycze i alkohol. Poznaj stanowisko skarbówki i sprawdź, czy wydatki na alkohol można zaliczyć do kosztów podatkowych.
Jedna ze spółek wręczała niektórym kontrahentom prezenty okolicznościowe (np. w okresie świątecznym). Celem takiego działania jest promowanie i budowanie marki spółki, a także utrzymanie relacji z kontrahentami. Na prezentach i opakowaniach znajduje się logo przedsiębiorstwa. Spółka przekazuje w szczególności: długopisy, kalendarze, notesy, broszury, ulotki, kubki (dalej: „prezenty 1”), a także słodycze, artykuły spożywcze, alkohole (dalej: „prezenty 2”);
Spółka zaznaczyła, że zestawy prezentowe mogą mieć jednostkową wartość (o której mowa w art. 7 ust. 4 pkt 2 ustawy o VAT) nieprzekraczającą, jak również przekraczającą 20 zł netto w cenie nabycia towaru (bez podatku). Spółka nie prowadzi ewidencji pozwalającej na ustalenie tożsamości osób otrzymujących prezenty, o której mowa w art. 7 ust. 4 pkt 1 ustawy o VAT.
Wszystkie prezenty są sfinansowane ze środków obrotowych Spółki. Spółka chciała wiedzieć, czy wydatki dotyczące prezentów może zaliczyć do kosztów podatkowych.
Spółka uważała, że tak.
Po przeczytaniu tekstu dowiesz się:
Polecamy tez:
Słodycze i alkohol przekazywane kontrahentom – co z kosztami podatkowymi
Świąteczne prezenty dla kontrahentów – 8 przykładów, jak rozliczyć
Zaloguj się:
Tylko teraz możesz BEZPŁATNIE przetestować PortalFK.pl przez 24h! GWARANTUJEMY:
@ Wiedza i Praktyka Sp. z o.o. \\ Wszystkie prawa zastrzeżone.