Jaką stawkę amortyzacyjną należy przyjąć dla zakupionego budynku, jeżeli brak jest dowodu na okres jego wcześniejszego używania?

Paweł Sałdyka

Autor: Paweł Sałdyka

Dodano: 27 sierpnia 2010
Pytanie:  W 2007 r. zakupiono budynek mieszkalny od komornika sądowego. W budynku zostały przeprowadzone prace remontowe. Przed wprowadzeniem do ewidencji wydatki na ulepszenie przekroczyły 30% wartości początkowej. Firma planuje wykorzystać pomieszczenia mieszkalne na pomieszczenia biurowe. Nie posiadamy oświadczenia, przez jaki czas przed naszym nabyciem budynek był użytkowany przez poprzedniego właściciela. Jaką stawkę amortyzacyjną należy przyjąć dla zakupionego budynku?

Pozostało jeszcze 86% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj dostęp do Portalu FK a wraz z nim:

  • Aktualne informacje o zmianach w prawie (24/dobę)
  • Indywidualne konsultacje z ekspertami (odpowiedź w 48 h)
  • Codziennie aktualizowana baza ponad 40 500 porad dotyczących podatków, VAT, rachunkowości, ZUS i prawa pracy
  • Ponad 3 000 narzędzi: kalkulatory, wzory dokumentów, formularze, szkolenia i porady wideo
Paweł Sałdyka

Autor: Paweł Sałdyka

Praktyk, wspólnik i założyciel Biura Rachunkowego Avimar Audyt Sp. z o.o., autor i konsultant publikacji poświęconych tematyce prawa bilansowego i podatkowego, specjalista w dziedzinie przepływów pieniężnych i leasingu. Jako wykładowca dotychczas prowadził szkolenia w ramach współpracy z Polską Akademią Rachunkowości SA, ROKK przy Izbie Skarbowej w Krakowie, Dolnośląskim Oddziałem Krajowej Izby doradców Podatkowych, SEKA SA, Lukas Bankiem SA i Europejskim Funduszem Leasingowym SA. Doświadczenie zdobył m.in. jako księgowy w międzynarodowym koncernie, działającym na rynku elektroniki użytkowej, jako główny księgowy w spółce zajmującej się produkcją ekskluzywnej odzieży damskiej, oraz w trakcie rewizji sprawozdań finansowych i bieżących konsultacji w zakresie prawa bilansowego i podatkowego.
Nie ma jeszcze komentarzy do tego dokumentu.
Zaloguj się aby dodać komentarz